فایروال‌های وب (WAF) تجهیزات فایروالی توسعه‌یافته‌ای هستند که بر روی داده‌های لایه هفت مدل مرجع OSI عمل می‌کنند و از وب‌سرورها و سامانه‌ها در برابر حملات این لایه محافظ می‌نمایند. این فایروال‌ها به طور خاص بر روی حملات مرورگرها و HTTP فعالیت می‌کنند تا هر گونه نقض در پالیسی‌های مخصوص اپلیکیشن را شناسایی و از رفتارهای مخرب و مشکوک جلوگیری نمایند. در فایروال‌های لایه وب، پالیسی‌ها و قواعدی با ریزدانگی بسیار بالا در تعامل کاربر با اپلیکیشن قابل تعریف است تا بتوان هر گونه تخطی از مدل ارتباطی نرمال و مجاز کاربر با اپلیکیشن و سامانه را شناسایی و جلوگیری نمود. تهدیدات متعدد و متنوعی در خصوص آسیب‌پذیری‌های اپلیکیشن‌های وب از جمله حملات منع سرویس (DoS)، حملات brute force، SQL Injection، CSRF و مانند آنها توسط تجهیزات وف قابل جلوگیری هستند.

با توجه به این که امروزه حملات وب، بیشترین و خطرناک‌ترین حملات سایبری را تشکیل می‌دهند، وجود و تنظیم دقیق تجهیز محافظتی خاص لایه وب، از هر زمان دیگری بیشتر حائز اهمیت است. بسیاری از خطاهای برنامه‌نویسی که منجر به ایجاد آسیب‌پذیری و نفوذ مهاجمین می‌شود، به راحتی توسط این تجهیزات قابل مسدودسازی و عدم امکان سوء استفاده هستند و سیستم‌ها و سامانه‌ها با بهره‌گیری از این تجهیزات، از تهدیدات بحرانی در امان خواهند بود.

از جمله تجهیزات فایروال وب پر استفاده در سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ ایران، می‌توان به محصولات فورتی وب، F5، Mod Security، Vulture و برخی محصولات بومی اشاره نمود. با توجه به این که فایروال وب عمدتا به صورت inline پیاده‌سازی می‌گردد و کارایی اصلی آن در این مد پیاده‌سازی مشخص می‌شود، ضروری است تنظیمات و پیاده‌سازی آن با بهره‌گیری از اصول توسعه نرم‌افزار و شبکه صورت پذیرد تا هم محافظت دقیقی از سامانه‌ها و وب‌سرورها به عمل آورد و هم عملکرد و کارکرد عادی سامانه دچار اختلال نشود که این مهم، استفاده از متخصصین مجرب و کارآزموده را بیش از پیش ضروری می‌نماید.

ما در رایا سامانه به شما این اطمینان را خواهیم داد که با توجه به پروژه‌های موفق و حساسی که با فایروال‌های لایه وب در سطح ایران داشته‌ایم، کلیه فرایند تامین، نصب‌، راه‌اندازی، پیکربندی، تست، پشتیبانی و آموزش محصولات WAF را با بهترین کیفیت به شما ارائه می‌کنیم. در صورت نیاز به راهنمایی فنی و تأمین محصول با ما در تماس باشید.