آیا معماری شبکه شما به گونه ای طراحی شده است که در برابر بسیاری از تهدیدات و آسیب پذیری‌ها امن باشید؟ معماری امن شبکه چه نیازمندی‌های فنی دارد؟ چه استانداردهایی در این حوزه وجود دارد؟ آیا با مکانیزم دو لایه فایروالینگ آشنایی دارید؟ آیا اصل حداقل دسترسی در همه بخش‌های شبکه شما رعایت شده است؟

پاسخ به این سوالات و پرسش‌های فنی تکمیلی آن‌ها، می‌تواند نگرانی‌های امنیتی عمده‌ای ایجاد کند. ما بر این باوریم که حتی اگر هکر بتواند به طریقی به بخشی از شبکه نفوذ کند، نباید بتواند به راحتی به سایر بخش‌های شبکه نفوذ کند و اقدامات مخرب خود را انجام دهد. معماری و توپولوژی فیزیکی و منطقی شبکه شما باید به گونه‌ای طراحی شود که هم راه ورود به شبکه سخت شود هم راه نفوذ به سایر بخش‌های درونی شبکه.

در صورتی که یک لایه از فایروال‌های شرکت شما به هر دلیلی قابل دور زدن باشد، لایه‌های بعدی نباید دور بخورند. زون‌بندی‌ها و VLAN بندی‌ها باید به گونه‌ای باشد که سرویس‌دهی به طور کامل انجام شود اما هیچ دسترسی اضافه‌ای از یک سرویس به سرویس‌های دیگر وجود نداشته باشد. کلیه دسترسی‌های شبکه ای باید مشخص و مستند باشد. همه ترافیک‌ها و فعالیت‌های شبکه باید قابلیت پایش و مانیتورینگ داشته باشد و هیچ ترافیکی از دید واحد امنیت مغفول نماند. تیم تخصصی امنیت شبکه رایا سامانه، با بهره‌گیری از تجربیات پروژه‌های مختلف و بر اساس بهترین تجربیاتی همچون NIST، SANS و الزامات بالادستی کشوری، امکان ممیزی، بازطراحی، طراحی، پیاده‌سازی و پشتیبانی یک معماری شبکه امن برای شرکت یا سازمان شما را فراهم نموده است. برای دریافت خدمات مشاوره با ما در تماس باشید.